czwartek, 14 listopad 2019 10:31

Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.

Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne występują w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. W tanich sklepach możemy znaleźć je już za 5 zł ale w innych sklepach mogą kosztować równie dobrze kilkaset złotych.

Okulary przeciwsłoneczne w odpowiednimi filtrami chronią rogówkę Szczecinek spojówkę, powieki oraz wewnętrzny warstwy oka takie jak soczewka i siatkówka. Kupując tego typu okulary warto zwrócić uwagę na to aby okulary miały atest. Brak stosownych filtrów może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Nie powinno się kupować okularów o bliżej nieokreślonym pochodzeniu, które zazwyczaj nie posiadają kompletnie żadnych zabezpieczeń. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę nie jedynie na styl kolor fason ale również na dokładne oznaczenia producenta. Warto zapytać sprzedawcę o dodatkowe filtry i uszlachetnienia.Filtr UV

Jest to absolutnie obowiązkowy filtr. Pamiętajmy że naklejka UV 400 oraz napis Made in Italy wcale nie gwarantuje jakość i. Mniejszy filtr ma chronić noszą wrażliwą tęczówkę przed promieniowaniem uva i UVB. Brak stosownego prawidłowego zabezpieczenia w trakcie przebywania pod wpływem promieni słonecznych może spadać ostre zapalenie spojówki i rogówki a nawet oparzenia plamki które mogą doprowadzić do ślepoty. Pisaliśmy już o tym w poprzednim artykule.

Kategoria filtra UV

zakupując okulary powinniśmy dobrać odpowiednią kategorię filtra UV do osobistych preferencji. Kategoria filtra decyduje również o ilości przepuszczalnego przez soczewki światła. Jeżeli planujesz nosić twoje okulary przeciwsłoneczne w pochmurne dni, przy kiepskim oświetleniu lub też w miejscach o stałem, umiarkowanym naświetleniu To wybierz kategorię 1 lub 2. Jeżeli mają twoje okulary być stosowany do prowadzenia samochodu zbliżonych zastosowań to wybierz kategorię 3. Jeżeli planujesz górskie wędrówki w swoich okularach oraz jazda na nartach lub wizytę urlopową nad morzem to najlepsze będą okulary kategorii 4.

Filtr polaryzacyjny

Filtr ten najczęściej nazywany jest polaryzacją. Jest to dodatkowe uszlachetnienie soczewki które bardzo mocno wpływa na komfort użytkowania okularów. Okulary z filtrem polaryzacyjnym eliminują światło odbite od jasnych powierzchni takich jak woda, lusterka, śnieg, maska auta, asfalt. Jest to szczególnie ważne dla kierowców.

Zapraszamy państwa do naszych salonów optycznych. Pragniemy nadmienić, że możemy dla Państwa wykonać okulary korekcyjne zawierające filtr UV oraz polaryzacyjne zapewniając Państwu komfort i bezpieczeństwo waszych oczu.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej